23.02.2025
Brytyjska firma Mura Technology rozpoczyna w Saksonii nowy rozdział w obszarze nowoczesnego recyklingu tworzyw sztucznych. W Böhlen ma powstać pierwszy w Niemczech zakład recyklingu chemicznego o wydajności do 120 tys. ton rocznie. Czym się wyróżnia? Przekształca wielowarstwowe, mieszane tworzywa sztuczne – które wcześniej uważano za niemożliwe do oddzielenia i trafiały do spalarni – w olej, który można wykorzystać do produkcji nowych wyrobów. To ważny krok w kierunku ochrony środowiska i utrzymania cennych tworzyw sztucznych w gospodarce o obiegu zamkniętym.
Dostępne w internecie narzędzia firmy HIWIN doskonale się sprawdzają w procesie cyfrowego projektowania i składania zamówień. Oprócz osobistych konsultacji specjaliści ds. napędów zapewniają również wsparcie online przy wyborze odpowiedniego produktu za pomocą narzędzi do obliczeń, doboru i konfigurowania produktów. A wszystko to w czasie rzeczywistym, po wykonaniu zaledwie kilku kliknięć.
Roboty AMR firmy MiR pokonują dziennie 40 km w fabryce firmy Eaton w Arad w Rumunii, pracując na dwie zmiany, przez sześć dni w tygodniu. Transportują palety z komponentami na linie montażowe oraz odbierają z nich gotowe produkty. Dzięki zoptymalizowanej intralogistyce pracownicy mogą rozwijać swoje kompetencje, pracując nad bardziej wartościowymi zadaniami.
Autodesk wraca z 5. edycją konferencji dla branży przemysłowej w ramach serii AUTODESK DAY. Już 11 października rozpocznie się konferencja Autodesk DAY 2023 | Przemysł Maszynowy | Połącz ludzi, procesy, dane. Uczestnicy serii wirtualnych sesji dla branży producentów maszyn i urządzeń przemysłowych, dowiedzą się jak wprowadzić digitalizację do wszystkich etapów cyklu tworzenia – od projektu przez produkcję, wymianę danych aż po sprzedaż i marketing. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Od początku istnienia przemysł motoryzacyjny przechodził zmiany, choć początkowo były one prawie niezauważalne. Minęło np. aż 17 lat od czasu, kiedy Bertha Benz po raz pierwszy zatankowała auto (nota bene odbyło się to w… aptece), do powstania w 1905 r. pierwszej stacji benzynowej. Aktualnie skala i dynamika przeobrażeń w branży automotive przechodzą wszelkie wyobrażenia. Refleksyjny uśmiech na twarzy wzbudza nie tylko historia kilkugodzinnej samochodowej eskapady małżonki Carla Benza, ale nawet wspomnienie sytuacji sprzed kilkunastu lat. Stare, spokojne czasy to historia.
Potęga tajwańskiej branży inteligentnych maszyn wkracza na pierwszy plan na EMO Hannover 2023. 144 wiodących wystawców będzie reprezentowało kraj zajmujący 7. miejsce na świecie pod względem produkcji obrabiarek. To przedsięwzięcie jest zorganizowane przez Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) w ramach programu „Promocja Zagraniczna Smart Machinery Tajwanu” wspieranego przez Biuro Handlu Zagranicznego (BOFT) Ministerstwa Gospodarki. Tajwański pawilon „Smart Machinery” (hala 16, G31) będzie sercem wydarzenia – zaplanowano w nim bogaty program interaktywnych wydarzeń, by zachwycić i zainspirować zwiedzających.
OBRABIARKI CNC (sterowane numerycznie) są podstawowymi elementami nowoczesnego parku maszynowego w różnych...
"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...
"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...
"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...