Łatwiejszy start zawodowy studentek uczelni technicznych dzięki programowi Siemensa „Inżynierki 4.0”
Siemens otwiera przed studentkami kierunków technicznych nowe możliwości podniesienia kwalifikacji zwiększające ich szanse na rynku pracy. W ramach projektu „Inżynierki 4.0”, którego patronem jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, odbędą się specjalistyczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą eksperci od technologii przemysłowej, cyfryzacji i komunikacji. Program dąży do zwiększenia udziału kobiet w branży technologicznej i jest konsekwencją aktywności podejmowanej przez Siemens i mającej na celu rozwój potencjału branży przemysłowej. Studentki mogą wysyłać swoje zgłoszenia do udziału w projekcie do 3 marca br.(szczegóły pod adresem www.siemens.pl/inzynierki4-0).
Gospodarka polska, podobnie jak ma to miejsce w całej Europie, rozwija się coraz szybciej zwłaszcza w obszarach technologicznych, co oznacza także większe zapotrzebowanie w zawodach związanych z produkcją i jej zapleczem inżynierskim. Zapewniany przez Siemensa program komplementarnego kształcenia w obszarze m.in. Industry 4.0 umożliwi absolwentkom uczelni technicznych znalezienie zatrudnienia i pomoże dostosować ich kompetencje do potrzeb rynku pracy. Siemens przykłada szczególną wagę do kształcenia i profilowania zawodowego studentek wydziałów technicznych, czyli przyszłych inżynierek. To właśnie do nich kierowany jest program edukacyjny „Inżynierki 4.0”.
Program „Inżynierki 4.0” otwiera przed studentkami kierunków technicznych nowe możliwości podniesienia kwalifikacji zwiększające ich szanse na rynku pracy
W ramach projektu członkowie zarządu Siemens, w tym pani prezes Dominika Bettman oraz eksperci branżowi z takich firma jak Daimler czy KUKA poprowadzą specjalistyczne warsztaty przeznaczone dla studentek. Zajęcia dotyczyć będą m.in. takich obszarów jak: „Virtual and augmented reality", „New production setup na przykładzie fabryki Mercedesa w Jaworze", „Robotyzacja w świecie Industry 4.0" i „Projektowanie innowacji w duchu design thinking". Zakres zajęć obejmuje także dziedziny związane z rozwojem osobistym na rynku pracy, czyli m.in. komunikację oraz zarządzanie marką własną w Internecie.
Poza możliwością wzbogacenia wiedzy uczestniczki projektu zyskują sposobność wzięcia udziału w konkursie, w którym główną nagrodą będzie wyjazd dla 3 osób na Hannover Messe w kwietniu 2019 roku.
Czwarta rewolucja przemysłowa i Internet Rzeczy w sposób znaczący zrewolucjonizują sposób automatyzacji oraz przetwarzania i wymiany danych. Przyszłość automatyki przemysłowej należeć będzie do innowacji w takich obszarach jak sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence) i rozszerzona rzeczywistość (Augmented Reality). Ważnym elementem łączącym urządzenia i technologie jest chmura, pozwalająca realizować wizję przyszłości. W ramach projektu studentki będą miały szansę pogłębić swoją wiedzę i nabyć nowe kompetencje przydatne w życiu zawodowym.
Udział w programie jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja.
Więcej informacji i rejestracja do programu: www.siemens.pl/inzynierki4-0
Źródło: Siemens