ENG FB kontakt

23.12.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Maksymalna elastyczność dzięki koncepcji sterowania HURCO WinMax

Maksymalna elastyczność dzięki koncepcji sterowania HURCO WinMax

09-03-2017
  • system sterowania HURCO Max5 z 19-calowymi ekranami i pilotem LCD
  • powiązanie dwóch systemów sterowania z funkcją skoku programowego HURCO Dialog NC
  • szybka i bezpieczna transmisja danych z formatu DXF
  • im bardziej skomplikowany element, tym więcej zalet ma technologia UltiMotion
  • kontrolowane prowadzenie narzędzia dzięki technologii AdaptiPath

STEROWANIE HURCO Max5
Konstrukcja systemu sterowania Max5 wyposażonego w dwa 19-calowe ekrany i zdejmowany pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem LCD zapewnia użytkownikowi maksymalny komfort pracy na maszynie oraz maksymalną kontrolę. Dwa dotykowe ekrany 19-calowe służą do wprowadzania danych i umożliwiają graficzne sterowanie obróbką. Pilot LCD pozwala użytkownikowi ustawić się względem maszyny w taki sposób, aby mógł obserwować pracę pod kątem zapewniającym najlepszą możliwą widoczność. Oferuje wszystkie najważniejsze funkcje takie jak „START CYKLU”, „STOP”, „POSUW”, „POSUW SZYBKI” oraz „POTENCJOMETR PRĘDKOŚCI OBROTOWEJ”, pozwalające na kształtowanie przebiegu i realizacji programu.

Skok programowy HURCO Dialog NC
Sterowanie WinMax producenta obrabiarek firmy HURCO przy użyciu okien dialogowych prowadzi logiczną sekwencję programowania w trybie „krok po kroku”. Cykle obróbki od konturów prostokątnych, gwintów, grawerowania napisów aż do skomplikowanych konturów są wykonywane na podstawie zorientowanych na cel i intuicyjnych procesów obróbki (kroków). Procesy obróbki bazujące na odcinku okręgu i prostokątne mogą być powtarzane dzięki funkcjom wzorcowym opartym na oknach dialogowych.

Na stanowisku projektowania komputerowego CAM generowane mogą być cykle obróbki symultanicznej trzy- do pięcioosiowej w formacie HURCO NC. Programy NC mogą być powiązane z programem dialogowym HURCO dzięki wykorzystaniu funkcji skoku programowego Dialog NC. Wszystkie wzorcowe funkcje dialogowe mogą być wykorzystywane w ramach programu NC. Oznacza to, że program NC może być obracany lub przesuwany. Polecenie M99 powoduje, że sterownik wraca z powrotem do programu dialogowego i obrabia element. Rozwiązanie to umożliwia połączenie zalet dwóch systemów sterowania (HURCO WinMax Dialog i stanowiska pracy CAM), a tym samym umożliwia operatorowi maszyny korzystanie z bardzo elastycznego sterowania HURCO WinMax.

HURCO DXF
Sterowanie WinMax może oczywiście przetwarzać pliki DXF. Nawet skomplikowane rysunki w formacie DXF można wczytać przez port USB lub LAN i przetwarzać bezpośrednio na 19-calowym monitorze. Dzięki funkcji wyboru konturów na rysunku DXF na ekranie generowany jest zestaw danych do frezowania po potwierdzeniu w oknach dialogowych. Dzięki funkcji okna w kilka sekund można obliczyć średnice wykonywanych otworów i wygenerować na tej podstawie zestaw danych w gotowym oknie dialogowym wykonywania otworów wierconych. Po zdefiniowaniu narzędzia i głębokości obróbki przez operatora można rozpocząć obróbkę elementu. Dzięki opcji DXF firmy HURCO zapewniona jest kompatybilność z systemami CAD. Możliwa jest szybka i bezbłędna transmisja danych.

HURCO UltiMotion
Opcjonalna funkcja oprogramowania „UltiMotion” podwyższa dodatkowo wydajność centrów obróbki HURCO. Zaawansowany system oprogramowania umożliwia określenie optymalnej drogi ruchu i przesuwu narzędzia zarówno w trybie dialogowym, jak i w trybie NC. Użytkownik może korzystać z funkcji dynamicznego, zmiennego, dopasowanego do potrzeb prognozowania przy pomocy 10 000 rekordów danych o czasie realizacji kroku 0,44 milisekundy. Im bardziej skomplikowany jest obrabiany element, tym bardziej korzystny wpływ funkcji „UltiMotion”, która potrafi skrócić czas obróbki o 30 procent i więcej. Zoptymalizowane planowanie ruchu podnosi wydajność i poprawia jakość powierzchni bez zmniejszenia dokładności obróbki elementu. Ulepszona płynność ruchu centrum obróbki redukuje zużycie mechanicznych elementów wyposażenia maszyny i wydłuża okres użytkowania maszyny i narzędzi.

HURCO AdaptiPath
Inną standardową cechą oprogramowania jest funkcja AdaptiPath. Funkcja ta to algorytm służący do obliczeń ruchów zygzakowych i spiralnych umożliwiający poprawę wydajności i okresu użytkowania narzędzia (adaptacyjne frezowanie trochoidalne). W najbardziej korzystnych sytuacjach zaoszczędzić można nawet 50 procent czasu. Funkcja AdaptiPath poprawia również możliwość wykorzystania resztek materiałowych. Zastosowanie większych średnic narzędziowych pozwala na efektywne wybieranie większej ilości materiału z otworu, obliczony materiał resztkowy jest przetwarzany stopniowo przy użyciu mniejszych narzędzi.

Całkowita koncepcja HURCO bazuje na użyciu zaawansowanego graficznego systemu sterowania z oknami dialogowymi, który oferuje róże dopasowane do potrzeb możliwości codziennego wykorzystania. To się opłaca: możliwe skrócenie czasu obróbki nawet do 50 procent na każdy cykl. Dodatkowe funkcje oprogramowania, jak UltiMotion i AdaptiPath pozwalają na podniesienie wydajności centrów obróbki, jak np. zwiększenie objętości skrawania, poprawę jakości obrabianej powierzchni, dłuższe okresy użytkowania narzędzi i zmniejszenie zużycia maszyn. Żadna z tych zalet nie ogranicza elastyczności rozwiązania.

Filmy HURCO:UltiMotion w praktyce

Strona główna Aktualności Wydarzenia Maksymalna elastyczność dzięki koncepcji sterowania HURCO WinMax

Nasi partnerzy