Ograniczenie kosztów i zwiększenie produktywności dzięki zastosowaniu nowego gwintowygniataka
Krótsze czasy obróbki, bezwiórowe gwintowanie, mniej przestojów
Firma Sandvik Coromant wprowadziła do asortymentu nowy, zwiększający produktywność gwintowygniatak. Został on zoptymalizowany pod kątem obróbki stali z grupy ISO P spotykanych często do konstrukcji części stosowanych w branży motoryzacyjnej. Wysoka produktywność gwintowygniataka CoroTap® 400 osiągana jest dzięki bezwiórowej obróbce, a także mniejszemu momentowi obrotowemu i optymalnej geometrii, które przekładają się na skrócenie czasu obróbki i uzyskiwanie bardziej wytrzymałych gwintów.
Gwintowygniatak CoroTap® 400 dla branży motoryzacyjnej
Aby spełnić wysokie wymagania w zakresie jakości, branża motoryzacyjna wdrożyła szereg bardzo konsekwentnie i rygorystycznie przestrzeganych procesów. Nowy gwintowygniatak został opracowany tak, aby sprostać tym potrzebom, zapewniając doskonałą jakość gwintu, bezpieczniejszy przebieg obróbki i większą trwałość narzędzia. Pozwala to uzyskać lepszą wydajności i niższe koszty. Testy porównawcze wykazały, że obróbka gwintów za pomocą CoroTap 400 jest znacznie bezpieczniejsza i stabilniejsza niż w przypadku produktów konkurencyjnych, przy jednoczesnym osiąganiu prędkości wyższych nawet o 50 procent.
Jedną z najważniejszych cech nowego gwintowygniataka jest zoptymalizowana konstrukcja zwojów, zaprojektowanych specjalnie pod kątem obróbki materiałów z grupy ISO P. Dzięki optymalizacji konstrukcji zwojów oraz mniejszej długości części roboczej, nowe narzędzie Sandvik Coromant pozwala zmniejszyć moment obrotowy na wrzecionie obrabiarki, co z kolei umożliwia zastosowanie większych prędkości, zapewniających uzyskanie większej produktywności. Dzięki tym cechom, gwintowygniatak CoroTap 400 może zaoferować klientom istotne korzyści pozwalające lepiej zaplanować proces produkcji, takie jak, bardziej przewidywany przebieg obróbki, skrócenie czasu przestojów obrabiarki, niższy koszt jednostkowy otworu gwintowanego i większa trwałość narzędzi.
Gwintowygniatak CoroTap® 400
Dzięki podłożu i pokryciu wykonanym z nowego gatunku materiału narzędziowego, który gwarantuje wysoką niezawodność i możliwość stosowania w obrabiarkach z mniejszym momentem obrotowym, nowe narzędzie zapewnia operatorowi spokojną i bezproblemową pracę. Dla wyższej kadry zarządzającej ważne jest, że gwintowygniatak spełnia stawiane przed nim wymagania dotyczące zgodności z koncepcją Green Light Machining, tj. maksymalizacji efektywnego czasu pracy obrabiarek. Wyjątkowo wysoki poziom powtarzalności i przewidywalności daje im dodatkową pewność, że utrzymane zostaną najwyższe możliwe standardy jakościowe produkcji.
Gwintowygniatak CoroTap® 400
Geometria gwintowygniataka CoroTap 400 została zaprojektowana tak, aby zmniejszyć siłę, niezbędną do obróbki przedmiotu stalowego, nawet o 30 procent, zapewniając jednocześnie bardziej powtarzalny i niezawodny przebieg wykonywania gwintu. Przy tym, trwałość gwintowygniataka może być nawet dwukrotnie większa niż w przypadku podobnych narzędzi do wygniatania gwintów.
Nowy gwintowygniatak został zaprojektowany do obróbki stali o twardości do 330 HB oraz do stosowania z wiertłami takimi jak np. CoroDrill 860 firmy Sandvik Coromant. Doskonale nadaje się do gwintowania podzespołów dla branży motoryzacyjnej takich, jak korbowody, piasty kół, wały korbowe, osie, koła zębate i korpusy przekładni. Wykorzystanie narzędzia CoroTap 400 nie jest ograniczone wyłącznie do branży motoryzacyjnej. Nadaje się ono doskonale również do zastosowań w kolejnictwie i przemyśle maszynowym, zapewniając zwiększenie produktywności i zmniejszenie kosztów podczas obróbki przedmiotów takich jak koła dla transportu kolejowego, kołnierze, obudowy, siłowniki wysięgników, rury i wiele innych podzespołów.
Źródło: Sandvik Coromant