Polskie Forum Hartownicze
Już czwarta edycja międzynarodowej konferencji Heat Treatment Forum (Polskie Forum Hartownicze) odbyła się 26 i 27 kwietnia w centrum konferencyjnym hotelu Haston we Wrocławiu (www.heat-treatment-forum.pl).
Ta jedyna na naszym rynku niezależna i dla wszystkich dostępna konferencja tej branży, organizowana regularnie przez światową organizację Global Heat Treatment Network (www.global-heat-treatment-network.com), jest corocznie odwiedzana przez coraz większe grono fachowców zainteresowanych nowoczesnymi technologiami obróbki cieplnej, różnorodnością prezentowanych tematów, szeroką gamą uczestniczących firm, jak i nawiązaniem międzynarodowych kontaktów, uzupełnieniem wiedzy i wymianą doświadczeń. Seminaria lokalnych producentów urządzeń obróbki cieplnej i często technologii mało popularnych na międzynarodowych rynkach, cieszą się w kraju coraz mniejszą popularnością. Również polskie firmy zrozumiały, że tylko inwestycje w nowoczesne technologie zapewnią im dostęp do międzynarodowych rynków zbytu. W ten sposób renomowani dostawcy tych nowoczesnych technologii zaistnieli na polskim rynku. Piece takich firm jak Ipsen czy Rübig już stoją w kilku polskich hartowniach, a producent próżniowych urządzeń myjących EMO, które należą to standardowego wyposażenia każdej renomowanej hartowni w Europie, szczyci się tym, że tylko w tym roku aż pięciu kolejnych klientów w Polsce korzystać będzie z ich ponad 30-letniego doświadczenia.
Podczas wieczornego bankietu osobom szczególnie zasłużonym dla polskiej branży obróbki cieplnej nadawany jest tradycyjnie honorowy tytuł „Member of the Heat Treatment Forum Hall of Excellence”. Podczas poprzednich edycji wyróżnienie otrzymali Michel J. Korwin, Janusz Kowalewski i Hans Veltrop. W tym roku do hali świetności wkroczył Greg Matula, jedyny polski konstruktor działający i powszechnie doceniany na międzynarodowych rynkach.
Kolejna edycja Forum odbędzie się w dniach 25 i 26 kwietnia 2018 roku. W przeddzień konferencji organizator Forum uruchomi praktyczne szkolenia z najnowszych metod pomiarowych w zakresie nowoczesnej pirometrii, testów SAT i TUS, jak i nowoczesnych badań materiałowych.
Osobny nurt konferencji poświęcony zostanie indukcyjnej obróbce cieplnej (1st European Induction Meeting).