ENG FB kontakt

04.07.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Siemens przyśpiesza cyfrową przyszłość przemysłu, dzięki rozwiązaniu Xcelerator

Siemens przyśpiesza cyfrową przyszłość przemysłu, dzięki rozwiązaniu Xcelerator

06-09-2019

Firma Siemens przedstawiła dzisiaj rozwiązanie Xcelerator – zintegrowane portfolio oprogramowania, usług i platformy rozwoju aplikacji, które można spersonalizować i dostosować do specyficznych potrzeb klienta i danej branży, aby wspomóc spółki dowolnej wielkości w procesie stawania się przedsiębiorstwami cyfrowymi.

 

 

Xcelerator – zintegrowane portfolio oprogramowania

  • Xcelerator łączy podstawowe portfolio oprogramowania Siemens Digital Industries z wszechstronną platformą rozwoju aplikacji Mendix do napędzania transformacji cyfrowej, aby umożliwić łatwe tworzenie, integrację i rozszerzanie istniejących zasobów danych i systemów
  • Pozwala na szybkie wprowadzanie innowacji i walidację produktów w fazie projektowania, wytwarzania i użytkowania poprzez stworzenie dokładnego bliźniaka cyfrowego
  • Aby podkreślić znaczenie szerokiej oferty wiodącego w branży oprogramowania przemysłowego, jednostka Siemens PLM Software została przemianowana na Siemens Digital Industries Software

 

Xcelerator łączy pełne portfolio oprogramowania firmy Siemens do projektowania, inżynierii i produkcji z rozszerzoną, niskokodową, wszechstronną platformą rozwoju aplikacji Mendix. Platforma Mendix zawiera obecnie usługi w chmurze i aplikacyjne dla inżynierii cyfrowej i Internetu Rzeczy (IoT), napędzane przez MindSphere® – oparty na chmurze, otwarty system operacyjny IoT firmy Siemens – obok wiodących na rynku zunifikowanych niskokodowych i bezkodowych środowisk programistycznych. Platforma ta napędza cyfrową transformację poprzez umożliwienie każdemu użytkownikowi ekosystemu tworzenie, integrację i rozszerzanie istniejących już zasobów danych i systemów.

Spółka ogłosiła również, że jednostka organizacyjna Siemens PLM Software została przemianowana na Siemens Digital Industries Software. Zmiana ta ma odzwierciedlać rozwój ekosystemu spółki oraz portfolio rozwiązań, aplikacji, narzędzi i usług, które napędzają cyfrową transformację organizacji na całym świecie.

 

Siemens ma długą tradycję dostarczania innowacji i zacierania granic pomiędzy obszarami inżynierii i działalności operacyjnej oraz scalania światów wirtualnych i realnych. Xcelerator wpisuje się w tę tradycję, łącząc nasze pełne portfolio oprogramowania, od automatyzacji projektowania elektronicznego po zarządzanie cyklem życia produktu z platformą Mendix i rozwiązaniem MindSphere dla Internetu Rzeczy (IoT). Unikalną funkcjonalnością rozwiązania Xcelerator jest możliwość budowania spersonalizowanych aplikacji do rejestracji informacji zwrotnych i danych na temat wydajności, które można następnie wykorzystać w procesie projektowania i produkcji – spełniając tym samym obietnicę przedsiębiorstwa cyfrowego w przemyśle stosującym zarówno produkcję na zamówienie, jak i produkcję seryjną – podkreśla Tony Hemmelgarn, Dyrektor Generalny Siemens Digital Industries Software. – Cieszę się również, że podążamy ku przyszłości jako Siemens Digital Industries Software – z nową tożsamością odzwierciedlającą nasze szerokie portfolio oprogramowania i usług cyfryzacji, do miejsca, w którym spotykają się projektowanie, inżynieria i produkcja jutra.

 

Xcelerator integruje oprogramowanie przemysłowe Siemensa

Firma Siemens zbudowała najszersze na rynku portfolio oprogramowania do projektowania komputerowego i mechanicznego, symulacji systemów, produkcji, eksploatacji i analityki cyklu życia. Xcelerator integruje je z wbudowanymi narzędziami i bazami danych, które łączą się z istniejącymi środowiskami informatycznymi. Stanowi techniczny fundament programistyczny dla cyfrowego przedsiębiorstwa spółki, który pozwala na stosowanie rozwiązań w obszarze wydajności i rozwoju produktu, działalności produkcyjnej oraz wsparcia w cyklu życia produktu.

Portfolio Xcelerator obejmuje szereg aplikacji i rozwiązań do Zarządzania cyklem życia produktu (PLM), Automatyzacji projektowania elektronicznego (EDA), Zarządzania cyklem życia aplikacji (ALM), Zarządzania procesami produkcyjnymi (MOM), Wbudowanego oprogramowania i Internetu Rzeczy (IoT). To zintegrowane portfolio wspiera automatyzację działalności od poziomu zarządzania do hali fabrycznej, steruje przepływem informacji pomiędzy wszystkimi użytkownikami ekosystemu Xcelerator w celu stworzenia identyfikowalnej cyfrowej ścieżki oraz szybko i sprawnie oferuje otwarte i nastawione na współprace środowisko.

 

Platforma Mendix napędza ekosystem Xceleratora

Po przejęciu w poprzednim roku firmy Mendix, globalnego lidera rozwoju aplikacji bezkodowych i niskokodowych dla przedsiębiorstw, Siemens rozpoczął rozbudowywać platformę Mendix, aby umożliwić tworzenie aplikacji pozwalających na integrację i rozwijanie bieżących rozwiązań o nowe rodzaje danych, systemów i użytkowników. Dzięki usługom aplikacyjnym dla Internetu Rzeczy wspieranym przez MindSphere, inżynierii cyfrowej i integracji systemów, platformy Mendix można obecnie używać do wydobywania jeszcze większej ilości danych z dowolnego systemu oraz dwukierunkowego łączenia ich z aplikacjami i urządzeniami. Platforma Mendix oferuje klientom Xcelerator możliwość budowania wszechstronnych aplikacji i udostępniania danych na dowolnym urządzeniu, z dowolnego miejsca oraz szybszego czerpania korzyści z digitalizacji.

Siemens Digital Industries Software napędza transformację, umożliwiając prowadzenie cyfrowego przedsiębiorstwa, w którym inżynieria, produkcja i projektowanie elektroniki spotykają technologie jutra. Nasze rozwiązania pomagają firmom wszelkich rozmiarów w tworzeniu i skutecznym wykorzystywaniu cyfrowych bliźniaków swoich aktywów, zapewniających organizacjom nowy wgląd, nowe szanse i nowe poziomy automatyzacji napędzające innowacyjność.

 

Źródło: Siemens Digital Industries Software

Strona główna Aktualności Wydarzenia Siemens przyśpiesza cyfrową przyszłość przemysłu, dzięki rozwiązaniu Xcelerator

Zamów NEWSLETTER

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy