ENG FB kontakt

04.07.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Universal Robots osiąga spektakularny wzrost przychodów

Universal Robots osiąga spektakularny wzrost przychodów

29-03-2018

Firma Universal Robots podsumowała ubiegły rok. W 2017 r. zwiększył się popyt na oferowane w przystępnej cenie, przyjazne użytkownikowi i pracujące bez osłon zabezpieczających ramiona robotyczne. Zapewniło to Universal Robots przychody w wysokości 170 mln USD (1,125 mld DKK), co w porównaniu z 2016 oznacza wzrost o 72 proc.

 

Najlepszy dla Universal Robots był czwarty kwartał 2017 roku. Firma osiągnęła wówczas przychody w wysokości 54 mln USD, a zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie, z 9 proc. w 2016 r. do 19 proc. w 2017 r.

 

Roboty współpracujące (coboty)

Roboty współpracujące (coboty)

 

„Bezprecedensowy, sięgający 72 proc. w ujęciu rok do roku wzrost przychodów zawdzięczamy rosnącej świadomości ekonomicznych zalet naszych wiodących na rynku robotów współpracujących w coraz szerszym obszarze zastosowań oraz zaangażowaniu pracowników i partnerów na rzecz wyboru tej technologii” – podkreślił Jürgen von Hollen, prezes Universal Robots. „W 2018 roku spodziewamy się dalszego wzrostu przychodów o co najmniej 50 proc.” – kontynuuje von Hollen. Będzie to jednak możliwe tylko poprzez skoncentrowanie się na naszych celach, w tym zaawansowaniu technologicznym, rozszerzaniu platformy Universal Robots+ i dalszej globalizacji sprzedaży oraz zasięgu usług”.

 

Globalna ekspansja Universal Robots

Globalne inwestycje to m.in. niedawne otwarcie przez Universal Robots dwóch centrów usługowych – pierwszych tego rodzaju obiektów poza Danią – w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Universal Robots otworzył również niedawno nową placówkę w Bostonie. „Nowa lokalizacja w Bostonie pomoże nam w uzyskaniu dostępu do większej puli zasobów oraz wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwój organizacji, szczególnie w obszarze badań i rozwoju oraz sprzedaży i usług, będzie mieć dla Universal Robots kluczowe znaczenie w 2018 roku. Dwie placówki prowadzące sprzedaż i prace badawczo-rozwojowe pozwolą nam na szybsze dostosowanie skali działalności oraz przyspieszenie działań związanych z poszukiwaniem i pozyskiwaniem najbardziej utalentowanych i wykwalifikowanych pracowników do Universal Robots” – tłumaczy von Hollen. „Otwieramy również biura sprzedaży we Włoszech i w Turcji, planujemy także utworzenie biura w Meksyku i trzeciego z kolei w Chinach”.

Universal Robots utrzyma ponadto silny nacisk na rozszerzanie środowiska Universal Robots+ oraz internetowej platformy edukacyjnej Universal Robots Academy, która liczy ponad 24 tys. użytkowników z całego świata (w tym kilkuset z Polski).

 

 

Zaangażowani pracownicy Universal Robots

Za powodzeniem Universal Robots stoją przed wszystkim oddani pracownicy.

„Bardzo się cieszę, że zgodnie z wynikami najnowszego badania zaangażowania, 91 proc. naszych pracowników odczuwa dumę z pracy dla Universal Robots.”– mówi von Hollen.

Universal Robots zatrudnia obecnie ponad 470 pracowników w 22 biurach w 15 krajach. Centrala firmy mieści się w Danii, a biura regionalne w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Turcji, Chinach, Indiach, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, na Tajwanie i w Meksyku. Spółka utrzymuje również prężny kanał dystrybucji w postaci sieci około 300 partnerów na całym świecie.

 

O firmie Universal Robots

Firma Universal Robots została założona w 2005 r. przez Esbena Østergaarda. Postanowił on wówczas przyczynić się do rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. W 2008 został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot). Od tego czasu firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2017 r. przychód Universal Robots wyniósł 170 mln USD.

 

Universal Robots w Polsce

Firma Universal Robots działa na polskim rynku od 2011 roku. Firma konsekwentnie wzmacnia sieć dystrybutorów i integratorów. W 2017 podpisano dwa nowe dystrybucyjne kontrakty – z firmą RMA i CP Trade, które dołączyły do firm Elmark Automatyka, Encon-Koester i Jorgensen Cleantech. Universal Robots dodało do sieci także 6 certyfikowanych integratorów: ABC Control, Blue Robotics, Elautec, Horizon Automation, Inntec, M2M. Umożliwia to naszym klientom w praktycznie wszystkich regionach Polski łatwy dostęp do cobotów Universal Robots i ekspertów, którzy mogą wspierać proces robotyzacji w przedsiębiorstwach różnych rozmiarów.

 

Źródło: Universal Robots

Strona główna Aktualności Wydarzenia Universal Robots osiąga spektakularny wzrost przychodów

Zamów NEWSLETTER

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy