Exactly: How precision engineers created the modern world
Precyzja jest kluczem we współczesnym świecie, ale jak i kiedy zaczęła kształtować świat? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje autor bestsellerów Simon Winchester.
22.01.2025
Precyzja jest kluczem we współczesnym świecie, ale jak i kiedy zaczęła kształtować świat? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje autor bestsellerów Simon Winchester.
Autor poruszył takie kwestie, jak: szybki rozwój IoT a sceptycyzm i niewiedza konsumentów, problemy związane z wdrożeniem spójnych regulacji prawnych w zakresie IoT, metody bezpiecznej implementacji rozwiązań IoT, przyszłość IoT na świecie i w Polsce.
Podjęty w monografii problem badawczy dotyczy możliwości wykorzystania w procesie priorytetyzacji technologii hybrydowego modelu, łączącego metody zbiorów przybliżonych (rough sets) oraz metodę Data Envelopment Analysis (DEA) w celu zwiększenia obiektywizmu oceny.
Uczenie maszynowe jeszcze kilka lat temu stanowiło niemal wiedzę tajemną. Nieliczni eksperci w tej dziedzinie publikowali materiały w naukowym, matematycznym języku, który wymagał biegłości w algebrze liniowej czy rachunku wektorowym. Korzystano najczęściej z języka Python i jego bibliotek. Obecnie, wraz ze wzrostem popularności uczenia maszynowego, zwiększają się możliwości jego praktycznej implementacji.
W tej obszernej monografii (530 stron) autor przedstawił w sposób kompleksowy zagadnienia związane z wykończeniową metodą obróbki części maszyn przez powierzchniową obróbkę plastyczną – nagniataniem.
Monografia porusza zagadnienia z zakresu nieliniowej dynamiki ustrojów nośnych i ruchu ładunków suwnic. Treść ujęto w sześciu rozdziałach, w których przedstawiono omawianą problematykę na przykładzie zbioru 107 sparametryzowanych suwnic pomostowych.
Wiodącym tematem monografii są elektroerozyjne i elektrochemiczne techniki mikrowytwarzania, należące do metod niekonwencjonalnych. Te wzajemnie komplementarne technologie mają szereg cech wspólnych i przez to zbliżone obszary zastosowania, a ponadto mogą być z łatwością zintegrowane w ramach jednej obrabiarki (zarówno w procesach hybrydowych, jak i sekwencyjnych).
W monografii zawarto opis zagadnień związanych z pomiarem, przetwarzaniem oraz zastosowaniem wysokoczęstotliwościowego sygnału emisji akustycznej do oszacowania stanu czynnej powierzchni ściernic oraz stanu powierzchni kształtowanych w wybranych procesach obróbki ściernej i ścierno-erozyjnej: szlifowania konwencjonalnego, szlifowania elektroero-zyjnego i wygładzania w pojemnikach rotacyjnych.
Ta książka jest przeznaczona dla doświadczonych programistów C#, którzy chcą się nauczyć technik machine learning, deep learning i sztucznej inteligencji. Opisano tu dostępne narzędzia do uczenia maszynowego, dzięki którym można łatwo budować inteligentne aplikacje .NET, wykorzystujące takie rozwiązania, jak: wykrywanie obrazów lub ruchu, wnioskowanie bayesowskie, głębokie uczenie i głęboka wiara.
Książka jest wynikiem wieloletnich badań autora nad procesem erozji materiałów trudnoobrabialnych. Genezą jej powstania było opracowanie podstaw technologii obróbki elektroerozyjnej nowych materiałów stosowanych na narzędzia w przetwórstwie tworzyw sztucznych oraz stopów żarowytrzymałych i żaroodpornych wykorzystywanych w przemyśle lotniczym i energetyce.
OBRABIARKI CNC (sterowane numerycznie) są podstawowymi elementami nowoczesnego parku maszynowego w różnych...
"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...
"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...
"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...