23.12.2024
Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) z polecenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych Tajwanu (MOFA), z przyjemnością informuje o pierwszym w historii grupowym udziale Tajwanu w targach STOM 2020. Pawilon Tajwański będzie zlokalizowany w Centrum Targowo-Kongresowym Targów Kielce w hali B od 31 marca do 2 kwietnia. Tym samym TAITRA pragnie stworzyć platformę dla wszystkich kupujących i partnerów.
Technologie przyrostowe to obecnie gorący temat – cieszą się coraz większym zainteresowaniem i znajdują kolejne zastosowania. Metoda laser metal fusion (LMF) – przetapiania proszku metalowego warstwa po warstwie w zaprogramowanych miejscach za pomocą wiązki laserowej – pozwala na tworzenie elementów o kształtach do tej pory niemożliwych do uzyskania, prototypów, których wykonanie tradycyjnymi metodami było zbyt kosztowne, albo na produkcję małych serii.
Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland, w wywiadzie dla PAP zapewnił, że w 2023 r. powinna ruszyć produkcja pierwszego polskiego auta elektrycznego. Wiele komponentów już jest produkowanych w Polsce. Jednak celem projektu realizowanego od kilku lat przez ElectroMobility Poland nie jest sama produkcja aut, lecz stworzenie konkurencyjnego producenta samochodów. Budowa fabryki ma potrwać 2-3 lata, będzie kosztować 2 mld złotych, a pod uwagę branych jest obecnie 17 lokalizacji. Nowy zakład ma stworzyć aż 3 tys. miejsc pracy.
To już dziewiąta edycja Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, które w tym roku odbędą się w dniach 2-5 czerwca 2020 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będą miały one miejsce równolegle z blokiem targów ITM Industry Europe. Wydarzenie dedykowane jest podwykonawcom przemysłowym z całej Polski i zagranicy, a jego głównym celem jest zaaranżowanie spotkań zleceniodawców z wykonawcami, reprezentującymi różne sektory gospodarcze.
Obecnie rozwój obróbki wiórowej koncentruje się przede wszystkim na zwiększaniu wydajności i jakości procesów, obejmujących cały zespół operacji potrzebnych do wykonania elementu. O wydajności i jakości decyduje wiele czynników oraz parametrów – od zastosowanych narzędzi i parametrów obrabiarki po czasy ustawcze czy możliwość przeprowadzenia kompletnej obróbki w jednym zamocowaniu. Wyraźne skrócenie czasu obróbki (a w rezultacie znaczne obniżenie jej kosztów) może przynieść użycie zaawansowanego narzędzia, pozwalającego na obróbkę z większymi prędkościami skrawania i większymi posuwami.
Gospodarka obiegu zamkniętego to temat, który nie schodzi z ust osób zawodowo związanych z przemysłem. Nie inaczej będzie podczas zbliżających się Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®, które w dniach 3-5 marca 2020 odbędą się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Circular economy nie jest pojęciem nowym, jednak w ostatnim czasie nabrało szczególnego znaczenia.
OBRABIARKI CNC (sterowane numerycznie) są podstawowymi elementami nowoczesnego parku maszynowego w różnych...
"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...
"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...
"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...