ENG FB kontakt

23.11.2024

Strona główna Wszystkie aktualności

Liderzy rewolucji przemysłowej na ITM Industry Europe

30-01-2020
Liderzy rewolucji przemysłowej na ITM Industry Europe

Idea przemysłu 4.0 towarzyszy od lat ekspozycji ITM Industry Europe. Pod tym kątem aranżowana jest przestrzeń wystawiennicza czerwcowych targów. Nowoczesne technologie i pracujące maszyny przyciągają tłumy profesjonalistów. Znamy już liderów, którzy zaprezentują swoją ofertę.

Ultradźwiękowy chwytak do delikatnych konstrukcji

28-01-2020
Ultradźwiękowy chwytak do delikatnych konstrukcji

Robotyczny chwytak, który wykorzystuje ultradźwięki, potrafi podnosić drobne elementy. Nie uszkodzi przenoszonego obiektu, ponieważ go nie dotyka. Urządzenie zostało skonstruowane przez Marcela Schucka z politechniki w Zurychu. Jest przeznaczone do wykonywania bardzo precyzyjnych zadań i być może zastąpi czujniki siłowe i gumowe chwytaki.

Open house DMG MORI Pfronten 2020

13-01-2020
Open house DMG MORI Pfronten 2020

„Nadal pędzimy z pełną prędkością!”, a DMG MORI dotrzymuje słowa! Lider światowego rynku zaprezentuje pierwsze, najświeższe wyniki w nowym roku podczas Open House we Pfronten. W centrum uwagi: zintegrowane koncepcje cyfryzacji, pionierskie technologie produkcyjne i inteligentne rozwiązania automatyzacyjne.

ABB w Polsce zmienia strukturę i zarząd

10-01-2020
ABB w Polsce zmienia strukturę i zarząd

Z początkiem 2020 roku nastąpiły zmiany organizacyjne w ABB w Polsce. Są one wynikiem trwającego procesu transformacji Grupy ABB, w ramach którego Biznes Produktów i Systemów Energetyki ABB zostanie sprzedany firmie Hitachi.

Perspektywy rozwoju druku 3D

Helena Dodziuk   |   09-01-2020
Perspektywy rozwoju druku 3D

Raport z 2019 r. – przygotowany przez najpoważniejszą firmę analityczną w dziedzinie druku 3D – Wohlers Associates [2] – przewiduje, że wartość przemysłu 3DP wzrośnie od 15,8 mld USD w 2020 r. do 23,9 mld USD w 2022 r. i 35,6 mld USD w 2024 r. Warto przypomnieć, że ta wartość w 2017 r. wynosiła tylko 7,34 mld USD, a więc będzie to ogromny skok w ciągu czterech lat [3]. Uważa się, że 3DP wraz z robotyką, internetem rzeczy, nano- i biotechnologią oraz zaawansowanymi interfejsami człowiek–maszyna i kilkoma innymi dziedzinami jest częścią następnej rewolucji przemysłowej [1].

Rok 2019 w branży druku 3D – przegląd nowości i kierunki rozwoju

Paweł Ślusarczyk   |   09-01-2020
Rok 2019 w branży druku 3D – przegląd nowości i kierunki rozwoju

Chociaż większość ludzi postrzega technologię druku 3D jako coś nowego, w rzeczywistości liczy ona sobie już 35 lat. Przez pierwsze dwie dekady istnienia była niszową i dość niedoskonałą techniką wytwórczą, wykorzystywaną wyłącznie w obszarze szybkiego prototypowania. Z czasem, wraz z rozwojem technologicznym, kolejni użytkownicy dostrzegali jej potencjał również na innych polach i wdrażali ją stopniowo w typowych procesach produkcyjnych. Gdy w 2010 r. na rynku pojawiły się pierwsze amatorskie drukarki 3D o charakterze desktopowym, popularność technologii przyrostowych gwałtownie wzrosła, a z nią świadomość tego, do czego można je wykorzystać.

KOKOS po raz szósty

02-01-2020
KOKOS po raz szósty

Wynalazki polskich studentów zyskują coraz większy rozgłos w kraju i na świecie. Przyjrzyjmy się bliżej inicjatywie Niezależnego Zrzeszenia Studentów, czyli Konkursowi Konstrukcji Studenckich (w skrócie: KOKOS). Po raz pierwszy konkurs odbędzie się w Warszawie. Jest on skierowany do studentów najlepszych uczelni technicznych w całej Polsce, zwłaszcza do członków kół naukowych.

Utworzono Śląski Klaster Internetu Rzeczy

19-12-2019
Utworzono Śląski Klaster Internetu Rzeczy

17 grudnia w Gliwicach podpisano umowę dotyczącą powstania Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy (Silesia IoT Cluster SINOTAIC). To pierwszy w Polsce podmiot o takim charakterze. Politechnika Śląska jest jednym z jego założycieli.

Sztuczna inteligencja w pierwszym w Polsce sądzie arbitrażowym on-line Ultima Ratio

18-12-2019
Sztuczna inteligencja w pierwszym w Polsce sądzie arbitrażowym on-line Ultima Ratio

Ultima Ratio, pierwszy w Polsce elektroniczny sąd arbitrażowy przy Stowarzyszeniu Notariuszy RP, podpisał umowę z warszawską spółką IUS.AI na wdrożenie modułów informatycznych opartych na sztucznej inteligencji. Wyroki będą zapadać szybciej, bo docelowe, nowe funkcje mogą zastąpić człowieka nawet w 80% procesu związanego z prowadzeniem sprawy i wydawaniem wyroków. Pierwsze moduły oparte na sztucznej inteligencji rozpoczną pracę już w połowie przyszłego roku.

Strona główna Wszystkie aktualności

Nasi partnerzy