17.04.2025
Aplikacje i bransoletki do domowej kwarantanny, rączki do bezdotykowego otwierania drzwi, solarne dezynfekatory - to zaledwie kilka spośród wielu produktów udowadniających, że technologia przyszłości pomoże przetrwać kryzys. Pandemia z całą pewnością obudziła kreatywność przedsiębiorców. Polskie firmy rozwijają skrzydła i zaskakują innowacyjnymi rozwiązaniami, które już 14-15 października 2020 będzie można przetestować podczas ANTYCOVID EXPO – pierwszych w Polsce Targach Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne.
Aktualna sytuacja branży targowej i jej przyszłość była tematem spotkania szefów największych organizatorów targów w Polsce, do którego doszło w Targach Kielce. O problemach branży rozmawiali prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń, Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Tomasz Kobierski i prezes PTAK WARSAW EXPO Tomasz Szypuła.
Do niedawna nikt nie przypuszczał, że w dobie tak rozwiniętej medycyny gospodarka może znaleźć się w trudnej sytuacji z powodu wirusa. Obyś żył w ciekawych czasach – taką klątwę rzucano w starożytnych Chinach. Te czasy nadeszły. Targi mierzą się z nową rzeczywistością. Na szczęście ze świata docierają coraz bardziej optymistyczne prognozy dla przemysłu. ITM INDUSTRY EUROPE odbędą się w bezpiecznej sanitarnie przestrzeni a nowatorski program wydarzeń zaskoczy nawet stałych bywalców.
W związku z kryzysem w branży motoryzacyjnej i skutkami pandemii w przemyśle lotniczym, Grupa Chiron (Niemcy) stanęła w obliczu znacznego spadku popytu. W celu zabezpieczenia przyszłości Grupy, zarząd, rada nadzorcza oraz właściciele rozpoczęli kompleksową restrukturyzację. Objęła ona połączenie produkcji i montażu w Tuttlingen i Neuhausen ob Eck, koncentrację na serwisie i sprzedaży produktów Stama w lokalizacji Schlierbach oraz sprzedaż Scherer Feinbau GmbH z siedzibą w Alzenau.
Do 2022 r. w fabrykach na całym świecie ma pracować prawie 4 miliony robotów przemysłowych. Roboty te odegrają istotną rolę w automatyzacji produkcji, szczególnie teraz, by przyspieszyć ekonomię po pandemii wirusa. Jednocześnie roboty zwiększają zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników. Systemy edukacyjne muszą skutecznie dostosowywać się do tego zapotrzebowania - twierdzi Międzynarodowa Federacja Robotyki.
Polski samochód elektryczny daje możliwość wykreowania krajowej specjalizacji w branży motoryzacyjnej i wspierania firm w budowaniu konkurencyjnej oferty na globalnym rynku. Mają w tym pomóc unikalne rozwiązania technologiczne tworzone we współpracy ze światem nauki. Naszym celem w długiej perspektywie jest nie tylko stworzenie lokalnego łańcucha dostaw, ale też podnoszenie innowacyjności całego sektora – deklarują przedstawiciele ElectroMobility Poland.
OBRABIARKI CNC (sterowane numerycznie) są podstawowymi elementami nowoczesnego parku maszynowego w różnych...
"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...
"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...
"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...