Osie liniowe HIWIN z nową szerokością profilu
HIWIN oferuje teraz osie silnika liniowego HT-L oraz osie wspornika HC-B z nową szerokością profilu 100 mm. Większa kompaktowość osi zwiększa możliwości ich zastosowania.
21.11.2024
HIWIN oferuje teraz osie silnika liniowego HT-L oraz osie wspornika HC-B z nową szerokością profilu 100 mm. Większa kompaktowość osi zwiększa możliwości ich zastosowania.
Obok sprzętów pancernych w Targach Kielce tradycyjnie pojawi się imponujący zestaw śmigłowców. Już zapowiedziano przylot do Kielc: szkolnego Robinson R-44, wielozadaniowych AW149, AW109 Trekker, S-70 Black Hawk, szturmowego APACHE AH-64, lekkiego MD-530 i transportowego CH-47 Chinook.
Potęga tajwańskiej branży inteligentnych maszyn wkracza na pierwszy plan na EMO Hannover 2023. 144 wiodących wystawców będzie reprezentowało kraj zajmujący 7. miejsce na świecie pod względem produkcji obrabiarek. To przedsięwzięcie jest zorganizowane przez Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) w ramach programu „Promocja Zagraniczna Smart Machinery Tajwanu” wspieranego przez Biuro Handlu Zagranicznego (BOFT) Ministerstwa Gospodarki. Tajwański pawilon „Smart Machinery” (hala 16, G31) będzie sercem wydarzenia – zaplanowano w nim bogaty program interaktywnych wydarzeń, by zachwycić i zainspirować zwiedzających.
Co się wydarzy, gdy uznany producent aluminium spotka jednego z wiodących w Polsce producentów rozwiązań montażowych do układów fotowoltaicznych? To perspektywa na współpracę z naprawdę dobrą energią – i to dosłownie. Obie marki łączą siły, by rozszerzyć ofertę dla branży motoryzacyjnej i wprowadzić na rynek innowacyjne carporty – ładujące auta elektryczne promieniami słońca!
Zgodnie z ustaleniami Międzynarodowej Rady na rzecz Czystego Transportu lżejsze pojazdy emitują mniej CO2. Od producentów samochodów oczekuje się stosowania podzespołów o mniejszej masie, nadal jednak obok metali lekkich, takich jak aluminium, popularnością cieszą się materiały cięższe, np. żeliwo, stal nierdzewna i stal kuta. Konieczność podniesienia wydajności masowej produkcji tych cięższych części oznacza potrzebę obróbki bardziej skomplikowanych kształtów z węższymi zakresami tolerancji, co jednak wymaga sporej finezji. Sangram Dash, menedżer ds. zastosowania produktów z kategorii frezowanie na płytki wymienne w firmie Sandvik Coromant, wyjaśnia, dlaczego lżejsze i skrawające bliżej powierzchni przedmiotu narzędzia do frezowania CoroMill® MF80 sprzyjają ekonomicznemu frezowaniu walcowo-czołowemu i frezowaniu czołowemu.
Firma ABB chce wypełnić lukę edukacyjną, wychodząc z inicjatywą specjalistycznych kursów z zakresu robotyki dla studentów. Po wakacjach uruchomiony zostanie program skierowany do uczelni technicznych w Polsce.
Niecałą dekadę temu pomysł w pełni autonomicznych robotów mobilnych (AMR) płynnie współpracujących z pracownikami w magazynach i zakładach produkcyjnych wydawał się futurystyczną wizją. Dziś tysiące takich robotów firmy Mobile Industrial Robots (MiR) dostarczają części, transportują gotowe produkty i obsługują wiele innych zadań logistycznych bez potrzeby korzystania z oddzielnych obszarów roboczych, zewnętrznych wskazówek czy ingerencji człowieka. Jako jeden z liderów w produkcji autonomicznych robotów mobilnych MIR podejmuje nowe kroki w celu zapewnienia elastycznej, przyjaznej dla użytkownika i opłacalnej automatyzacji logistyki wewnętrznej dla dużych międzynarodowych klientów na całym świecie.
We wtorek 30 maja wystartowało Repozytorium Robotyki: https://roborepo.pl/. Jest to baza 2,5 tys. zdigitalizowanych prac naukowych i badawczo-rozwojowych z zakresu robotyki oraz obszarów pokrewnych (takich jak automatyka, pomiary, sztuczna inteligencja, rozpoznawanie obrazów i przetwarzanie mobilne), raportów z badań, czasopism, filmów, opisów projektów urządzeń z lat 1966–2007 oraz zasobów biblioteki instytutu, zgromadzonych w Łukasiewicz – PIAP. Dostęp do Repozytorium Robotyki jest otwarty i bezpłatny.
14 czerwca, w siedzibie igus Polska w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano najważniejsze nowości motion plastics i rozwiązania cyfrowe igus #enjoyneering. Wręczono także statuetki laureatom polskiej edycji konkursu manus 2023 na najbardziej innowacyjne zastosowania łożysk ślizgowych.
EMO Hannover – wiodące światowe targi technologii produkcji – odbędą się w Hanowerze w Niemczech w dniach 18–23 września 2023 r. Na wystawie będzie można zobaczyć najnowocześniejsze rozwiązania w międzynarodowej technice produkcji i poznać kierunki jej rozwoju. Jesteśmy przekonani, że te targi mogą się w istotny sposób przyczynić do rozwoju przemysłu w Polsce – powiedział Markus Heering, dyrektor zarządzający organizatora EMO, czyli VDW (Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Obrabiarek), podczas konferencji prasowej 6 czerwca 2023 r. Polska jest jednym z blisko 40 krajów, w których odbędzie się EMO World Tour.
OBRABIARKI CNC (sterowane numerycznie) są podstawowymi elementami nowoczesnego parku maszynowego w różnych...
"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...
"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...
"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...