Branża obrabiarkowa w dobie pandemii – webinar TIMTOS 2021
TAITRA – organizator Międzynarodowych Targów Obrabiarek w Tajpej TIMTOS 2021 – zaprasza na internetowe seminarium „TIMTOS Machinery Industry Market Insight Talks”.
14.11.2024
TAITRA – organizator Międzynarodowych Targów Obrabiarek w Tajpej TIMTOS 2021 – zaprasza na internetowe seminarium „TIMTOS Machinery Industry Market Insight Talks”.
Z powodu pandemii wiele targów i spotkań branżowych zostało odwołanych lub przeniesionych na inny termin. Aktualne informacje co, gdzie i kiedy znajdziesz w naszym kalendarzu po prawej stronie. Możesz też pobrać kalendarium imprez branżowych w Polsce w drugiej połowie 2020 r.
Podczas tegorocznej, 13. edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2020 zostało nagrodzonych aż siedem wynalazków z Politechniki Śląskiej. W tym roku – ze względu na pandemię – wydarzenie odbyło się w formule on-line.
Do najnowszego QS World University Ranking zakwalifikowało się 15 polskich uczelni. Jest to jeden z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych (obok Rankingu Szanghajskiego, Times Higher Education i U-Multirank). Uczelnie są oceniane według sześciu kryteriów: reputacji w środowisku akademickim, prestiżu wśród pracodawców, stosunku liczebnego wykładowców do studentów, liczby cytowań oraz liczby studentów i pracowników z zagranicy. Zestawienie przygotowuje brytyjska firma Quacquarelli Symmonds, która wydaje publikacje poświęcone edukacji i studiowaniu za granicą.
Grupa naukowców z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej założyła start-up GKP Aero. Ma on na celu komercjalizację innowacji z zakresu inżynierii lotniczej. Jest to rezultat inwestycji PW na lotnisku w Przasnyszu.
9 czerwca 2020 r. władze Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego podpisały porozumienie o współpracy z firmą ENERIS PolBatt, która jest członkiem europejskiego programu Important Projects of Common European Interest on Batteries. Współpraca tych podmiotów wpisuje się w plan Europejskiego Zielonego Ładu i opiera się na idei integracji nauki z przemysłem.
Analitycy z agencji Bergman Engineering – specjalizującej się w rekrutacji inżynierów oraz outsourcingu – oceniają, że z powodu spadku liczby rekrutacji oraz redukcji zatrudnienia na rynku pracy jest dostępnych coraz więcej specjalistów. Ta sytuacja może potrwać do końca roku. Później zapewne powróci rynek pracownika.
Zdaniem specjalistów z Polskiego Instytutu Ekonomicznego ponad 70 proc. gospodarek na świecie otworzyło się już po okresie zamrożenia (lockdown) wprowadzonego, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Światowa gospodarka znajduje się jednak w obliczu największej recesji od czasu wielkiego kryzysu z lat trzydziestych XX w. Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje, że powolny powrót do równowagi rozpocznie się w 2021 r.
Søren E. Nielsen został prezesem Mobile Industrial Robots A/S – jednej z wiodących duńskich firm w branży robotów. Zastąpił na tym stanowisku Thomasa Visti, który zdecydował o zmianie swojej ścieżki kariery.
Skutki zamrożenia gospodarek czy ograniczenia w transporcie ludzi i towarów z powodu pandemii to nie wszystkie trudności, z którymi mierzy się branża motoryzacyjna. Jednocześnie rośnie nacisk społeczny na mobilność zero- i niskoemisyjną.
OBRABIARKI CNC (sterowane numerycznie) są podstawowymi elementami nowoczesnego parku maszynowego w różnych...
"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...
"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...
"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...