ENG FB kontakt

22.12.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia

Wydarzenia

Najwyższej jakości nowa generacja maszyn do produkcji narzędzi skrawających – MX7 ULTRA firmy ANCA

06-10-2022
Najwyższej jakości nowa generacja maszyn do produkcji narzędzi skrawających – MX7 ULTRA firmy ANCA

Nowa maszyna MX7 ULTRA umożliwia produkcję dużych partii frezów walcowo-czołowych i innych narzędzi skrawających z najwyższą dokładnością. Wielkość rzędu kilku mikronów jest niewidoczna dla ludzkiego oka, ale dzięki przejściu z mikrometrów na nanometry ANCA może zaoferować wyjątkową jakość narzędzi skrawających na rynku. Połączenie nowego oprogramowania, sprzętu i nowych funkcji zapewnia niezrównane wykończenie powierzchni i kontrolę bicia, a tym samym niezmienność partii od pierwszego do tysięcznego narzędzia. Dzięki nanometrycznej rozdzielczości osi wydajność maszyny MX7 ULTRA pozwala utrzymać dokładność kształtu linii w zakresie poniżej ±0,002 mm dla dowolnego profilu, również w przypadku frezów z czołem kulistym lub zaokrągleniem naroża.

Kolejny krok w budowaniu HUB-u Innowacji ESA logistika: MST Automation, MST 4.0 i FANUC Polska dołączyły do zespołu

06-10-2022
Kolejny krok w budowaniu HUB-u Innowacji ESA logistika: MST Automation, MST 4.0 i FANUC Polska dołączyły do zespołu

Logistyka przyszłości to coś więcej niż transport i magazynowanie. Zgodnie z kultywowaną w grupie Hitachi Transport System – do której należy ESA logistika – ideą LOGISTEED (Logistics + Exceed, Proceed, Succeed & Speed) innowacyjna logistyka musi przekraczać dotychczasowe możliwości i nadążać za zmianami. Właśnie po to międzynarodowy operator logistyczny ESA logistika łączy siły z projektantami oraz producentami innowacyjnych rozwiązań. Przedstawiciele firmy podpisali list intencyjny o współpracy z MST Automation, MST 4.0 oraz FANUC Polska.

Druk 3D dla branży wyrobów medycznych

06-10-2022
Druk 3D dla branży wyrobów medycznych

Produkcja przyrostowa (AM) rozwinęła się w ciągu ostatniej dekady i stała się znaczącą częścią branży ortopedycznej. Szacuje się, że do 2023 r. w produkcji około 10% komponentów endoprotez stawów biodrowego, kolanowego i ramiennego czy urazowych implantów ortopedycznych będzie wykorzystywana technologia przyrostowa. Różne czynniki i uwarunkowania wpływają na ten trend, jednak najważniejsze są korzyści dla pacjentów. Zarówno producenci OEM, jak i podwykonawcy stoją przed wyzwaniem, jakim są inwestycje w park maszynowy, a także wykwalifikowany personel. Jednym z pierwszych zadań, z którym muszą się zmierzyć, jest zintegrowanie technologii AM w fabryce z innymi procesami, takimi jak obróbka skrawaniem czy znakowanie laserowe.

Fabryka przyszłości w laboratorium

06-10-2022
Fabryka przyszłości w laboratorium

Przemysł 4.0 to nie tylko zaawansowana optymalizacja produkcji przemysłowej, ale także większe bezpieczeństwo i komfort pracy pracowników. 22 września w Warszawie został otwarty showroom Bosch Rexroth „Factory of the Future Lab”. W wydarzeniu wzięli udział partnerzy firmy, m.in. przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz firm Phoenix Contact, Linkap i Automationstechnik. Showroom umożliwia testowanie innowacyjnych rozwiązań z obszaru przemysłu 4.0. Powstał z myślą o klientach, partnerach, pracownikach oraz uczniach techników i studentach uczelni wyższych.

Ekonomia w centrum uwagi

22-09-2022
Ekonomia w centrum uwagi

Tematem przewodnim Targów INNOFORM®, które 27-29 września odbędą się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym będzie ekonomia. Przedsiębiorcy mierzą się z rosnącymi cenami prądu, gazu i tym samym coraz wyższymi kosztami utrzymania firmy. Jak zatem sprostać narastającym problemom? Odpowiedzi udzielą wystawcy, którzy dzięki swoim innowacjom technologicznym i produktom pokażą, jak poradzić sobie z nowymi wyzwaniami, zachowując konkurencyjne ceny.

Webinarium tajwańskich firm

20-09-2022
Webinarium tajwańskich firm

Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium o najnowszych produktach i usługach 4 firm, które produkują maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i zdobyły nagrodę Taiwan Excellence Award - 28 września, godz. 9:00-9:40 polskiego czasu.

Stan nauk inżynieryjnych i technicznych w Polsce w świetle rankingu TOP2% Stanford University & Elsevier

12-09-2022
Stan nauk inżynieryjnych i technicznych w Polsce w świetle rankingu TOP2% Stanford University & Elsevier

Opracowanie przygotowano na podstawie danych z rankingu TOP2% [4]. Syntetycznie przedstawiono stan nauk inżynieryjnych i technicznych (według klasyfikacji OEC) w Polsce na tle nauki światowej z uwzględnieniem liczby cytowanych badaczy z wyższych szkół technicznych. Daje ono również wgląd w strukturę dziedzin i dyscyplin naukowych, które są rozwijane głównie ze środków z budżetu państwa na badania naukowe i kształcenie wyższe. Prezentuje statystyki dokumentujące krajową strukturę nauk inżynieryjnych i technicznych oraz ich odniesienie do poziomu światowego. Wskazano na liczne niedoskonałości i zagrożenia oraz sformułowano wskazówki w zakresie trendów rozwojowych.

Katowice stolicą innowacyjnego przemysłu

06-09-2022
Katowice stolicą innowacyjnego przemysłu

Rozpoczęła się rejestracja na Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX oraz towarzyszące im konferencje: „Nowy Przemysł 4.0” i „Tech and Job”. Najnowsza edycja to kompleksowa prezentacja trendów, nowości rynkowych i technologii zgodnych z koncepcją przemysłu 4.0. TOOLEX to również spotkania biznesowe decydentów w ramach licznych konferencji, warsztatów i pokazów. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 4–6 października br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, zaprezentuje się ponad 100 wystawców.

Boom na gigafabryki w Europie – Polska też na tym skorzysta

31-08-2022
Boom na gigafabryki w Europie – Polska też na tym skorzysta

Transformacja energetyczna przyspiesza. Przejście na odnawialne źródła energii i zmniejszenie zależności od paliw kopalnych może mieć korzystny wpływ na przemysł wytwórczy w Europie i powstawanie nowych linii produkcyjnych. Samych gigafabryk produkujących akumulatory na Starym Kontynencie do 2035 r. powstanie aż 35.

Badanie przepuszczalności powietrza – krótki przewodnik

31-08-2022
Badanie przepuszczalności powietrza – krótki przewodnik

Sposób, w jaki odzież wchodzi w interakcję z ciałem, zwłaszcza pod względem rozpraszania ciepła i wilgoci, ma duże znaczenie dla komfortu jej użytkowania. Tkaniny używane obecnie do produkcji odzieży mają nowe właściwości funkcjonalne, uwzględniające właśnie takie parametry, jak przepuszczalność powietrza i pary wodnej, które mają kluczowe znaczenie np. w przypadku odzieży sportowej (do fitnessu, outdoorowej itp.). W artykule przedstawiono – na podstawie spostrzeżeń specjalisty Petera Goodwina z James Heal – sposób testowania przepuszczalności powietrza przez tkaniny z uwzględnieniem roli tego parametru dla komfortu użytkownika.

Nasi partnerzy