23.02.2025
Na przestrzeni ostatnich lat wzrosła sprzedaż robotów przemysłowych. Ma na to wpływ wiele czynników, do których można zaliczyć: rozwój robotów, potrzebę utrzymania konkurencyjności na światowych rynkach, sytuację na rynku pracy i brak wykwalifikowanej kadry, a także coraz większe koszty pracy. Obecnie w wielu przedsiębiorstwach powszechny staje się widok robota pracującego w zamkniętej celi czy też ramię w ramię z człowiekiem.
Dwie ważne imprezy obrabiarkowe pod wspólnym szyldem TIMTOS x TMTS 2022 zakończyły się ogromnym sukcesem. Tradycyjna wystawa w Centrum Wystawienniczym Nangang w Tajpej na Tajwanie trwała od 21 do 26 lutego, natomiast wystawa online będzie otwarta do 21 marca. Jeszcze przed oficjalną inauguracją na targi zarejestrowało się ponad 40 tys. odwiedzających online i offline z kraju i zagranicy. Warto zauważyć, że goście reprezentowali ponad 20 krajów.
Nowy budynek o powierzchni 4500 m2 powstaje na terenie zakładu produkcyjnego Dormer Pramet w Šumperku. Ukończenie inwestycji jest planowane na 2023 r. Hala będzie miała dwie kondygnacje, co umożliwi zwiększenie produkcji płytek skrawających oraz pozwoli na uzupełnienie parku maszynowego o najnowocześniejsze rozwiązania.
Firma ISCAR Poland – reprezentująca w Polsce grupę IMC (International Metalworking Company) należącą do wiodących dostawców wysokiej jakości narzędzi do obróbki skrawaniem – została założona 29 lutego 1992 r. W 2022 r. obchodzi jubileusz 30-lecia działalności, a ponieważ nie jest to rok przestępny, to w kalendarzu nie ma tego szczególnego dnia. Pracownicy ISCAR Poland celebrują więc każdy dzień tego roku. Spółka powstała jako przedstawicielstwo izraelskiej firmy ISCAR Ltd. Jej założycielami i pierwszymi liderami byli: Mieczysław Świątek, Jan Walczysko i Marian Wójcik.
Targi Kielce wspólnie z innymi polskimi ośrodkami wystawienniczymi wystosowały apel skierowany do Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego (UFI, The Global Association of the Exhibition Industry). Dokument dotyczy natychmiastowego zawieszenia członkostwa w UFI wszystkich firm i organizacji branży wystawienniczej pochodzących z Federacji Rosyjskiej.
Pod koniec 2021 r. została uruchomiona gigafabryka Northvolt Ett w północnej Szwecji, w której wyprodukowano ogniwo litowo-jonowe. To wydarzenie otworzyło nowy rozdział dla branży bateryjnej w Europie, gdyż jest to pierwsze ogniwo w całości zaprojektowane, rozwinięte i wyprodukowane w gigafabryce należącej do europejskiej firmy. Ogniwa z gigafabryki Northvolt Ett będą trafiały do gdańskiego zakładu produkcyjnego, w którym będą wykorzystywane do budowy złożonych systemów bateryjnych.
OBRABIARKI CNC (sterowane numerycznie) są podstawowymi elementami nowoczesnego parku maszynowego w różnych...
"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...
"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...
"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...